Československé pohraničí 1938-1939: Četnická pátrací stanice Praha

Ocenění Moderní web 2005. Tato stránka byla zařazena do katalogu nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek.

Značka ModerníWeb.CZ

Náš banner pro vaše stránky. Předem děkujeme, že na nás odkazujete.

Banner 88x31 - Československé pohraničí 1938-1939

Partneři projektu:

MILITARY ZONE - Militaryzone.cz

Autoři a dopisovatelé projektu

Fotografie Jiří Převrátil

Jiří Převrátil (*1975 v Sokolově) - Autor a duchovní otec tohoto projektu. Příležitostný fotograf a amatérský regionální historik, vystudoval Gymnázium v Sokolově. Již od dob svého působení na střední škole se v různém rozsahu věnuje historii, především historii dvacátého století. Je autorem internetového projektu Československé pohraničí 1938-1939 a duchovním otcem rekonstrukcí pohnutých událostí roku 1938 v sokolovském regionu. V současnosti pracuje jako senior webdesigner a internetový konzultant. Je členem České společnosti přátel vojenské historie, o.s. a správcem sbírek Muzea bezpečnostních sborů Habartov.

Fotografie Radek Galaš

pplk. Bc. Radek GALAŠ (*1967 v Chebu) - Vystudoval Střední průmyslovou školu báňskou v Praze, kterou ukončil maturitou v roce 1986. Pak pracoval na rudných dolech na Měděnci nedaleko Vejprt jako horník a technik. V roce 1990 nastoupil k policii. Po absolvování Střední policejní školy v Hrdlořezích nastoupil jako hlídkový příslušník na základní útvar v Praze. Prošel celou řadou funkcí. V roce 1999 absolvoval Policejní akademii. V roce 2003 začal působit na Policejním prezidiu ČR. Řadu let se zabývá dějinami bezpečnostních sborů, zejména pak jejich výstrojí a výzbrojí. Mapuje a zaznamenává padlé příslušníky od roku 1918 do současnosti. Je spoluautorem knihy Stráž obrany státu, vyd. V roce 2001. Je jedním ze zakladatelů o.s. HS Četnická pátrací stanice Praha jejíž je předsedou a velitelem v hodnosti poručíka četnictva. Je nositelem řady vyznamenání a ocenění za propagaci dějin bezpečnostních sborů a odznaku Bojovník Rozhlasu.

Fotografie Vladimír Bružeňák

Mgr. Vladimír Bružeňák (*1975 v Sokolově) - absolvent SPŠ Loket a PedF UJEP Ústí nad Labem, obor český jazyk a literatura - dějepis, v současnosti profesorem na Gymnáziu Sokolov, zabývá se především dějinami 20. století v globálním měřítku i ve vztahu k regionu. Pro město objevil rodáka T. Schwarze, který zahynul za 2. v. války v řadách 311. čs.bombardovací perutě a jemuž byla věnována pamětní deska. V současnosti zabývá regionální historií roku 1938.

 

úvodní stránka | nahoru | zpět | tisk stránky | Články lze kopírovat jen se svolením autorů
© 2005 Design Jirka Převrátil | © 2005-2006 Obsah - Jirka Převrátil

Militaryzone.cz - Přehledný online katalog klubů vojenské historie - KVH Webhosting poskytuje Český hosting